לימוד סגנונות קאנטרי ובלוז  


 

    שעורים ללימוד נגינת בלוז ונגינת שירי קאנטרי שהם שירי עם אמריקאים.

   הלימוד כולל טכניקות נגינה מיוחדות כגון כיפוף צלילנגינת אקורדים, סינקופות, נגינה המהווה חיקוי של נסיעת  הרכבת, טרצות ומקצבי סווינג רבים.

   פרק זה כולל תווים וטאבים וסרטי וידאו ומותאם במיוחד למפוחית דיאטונית.

ביחידה זו סרטי הוידאו עדיין בשפה האנגלית אך בעתיד יוחלפו לעברית עמכם הסליחה.

ב ה צ ל ח ה !

 


קאנטרי בלוז - A

מהותו של סגנון הקאנטרי והבלוז
על ספר הלימוד

המנגינות בספר "ברוח המפוחית בסגנון הקאנטרי בלוז" מביעות את האופי המיוחד והמרגש של צלילי המפוחית, שילוב של שמחה ונגינה וירטואוזית כמו במוסיקת הקאנטרי עם נשמה ורגש בקטעי הבלוז תוך שימוש רב בכיפופי צליל.

"ברוח הקנטרי בלוז"

שואב את השראתו מנגן המפוחית המפורסם בשם צ'רלי מקוי (Charlie McCoy) המנגן מוסיקת קאנטרי ומופיע בהרכבים רבים בארה"ב.

מוסיקת קאנטרי

מוסיקת הקאנטרי מציינת את שירי העם האמריקאים והיא המוסיקה הנפוצה והמושמעת ביותר בארה"ב. מוזיקה זו מקורה בנגינה ושירת הכפר (country) בכלים פשוטים אקוסטיים כגון גיטרות, בנג'ו, כינור (fiddle), תופים, מפוחית בלוז (harp) וקונטרבס. שירי הקאנטרי מספרים בעיקר על אהבה ואכזבה, חלקם מהירים ומלאי קצב ושמחה וחלקם נוגים, מתקתקים ומלאי געגוע ורגש. להקות רבות בארה"ב הופיעו ושרו בסגנון הקאנטרי מהם נזכיר את פיטר פול ומרי, להקת האורגים, ארבעת האחים, וזמרים כמו ג'וני קש, דולי פרטון, ראי אורביסון ואבי מוסיקת הקאנטרי האמריקאי וודי גאטרי. זמרים כמו בוב דילן וניל יאנג משלבים את נגינת המפוחית עם הגיטרה ומופיעים עד היום בשירי קאנטרי ופולק אמריקאי.

מוסיקת בלוז

הבלוז היא מוסיקת השחורים בארצות הברית שהובאו כעבדים מאפריקה, עבדו בפרך וחיו בתנאי עוני וחוסר כל. הם שרו כדי לספר את סבלם, כאבם והייאוש שסבב אותם. פרוש המילה בלוז הוא מצב הרוח השפוף והדיכאוני אותו הם חוו וממנו נובע אופי המוסיקה וצורת הנגינה שהיא איטית, כבדה, דיכאונית ופשוטה מאוד מבחינה מוסיקלית. מהבלוז צמח והתפתח הריטם אנד בלוז R&Bולאחר מכן מוסיקת הג'אז המורכבת והמתוחכמת. נגינת הבלוז מתאפיינת בחזרה פעמים רבות על תבנית קבועה של נגינת ליווי פשוטה וקלה המאפשרת אלתור נוח של נגן הסולו וכן של הזמר השר ומספר את סיפור חייו הקשים. נזכיר כמה נגני מפוחית בלוז כגון ג'ימס קוטון, פול בטרפילד, וולטר הקטן, סוני טרי ועוד רבים וטובים אשר חלקם שרים ומופיעים עד היום. החוברת מכילה טכניקות נגינה רבות ובמיוחד כיפוף צליל האופייני במיוחד למוסיקת הקאנטרי והבלוז.

קאנטרי בלוז - Aסיימת את השיעור - כל הכבוד!!

חשוב לנו לדעת איפה אתה נמצא בלימוד ואיך סיימת את השעור ולכן

אנא מלא ושלח משוב קצר על נגינת שעור זה
שם
טלפון
דואר אלקטרוני
האם ניגנת את כל הקטעים?

הקטעים שלא ניגנתי:
אהבתי במיוחד את הקטע:
הערות ושאלות

קצת מהחוויות של משתמשים שהיו פה לפניך...

כל הזכויות שמורות ‎© לעמי לוז
Powered by Artvision | Truppo Websites
Tivonet