לרכישת חבילות

הלימוד למתחילים->

 

ברוח הקאנטרי בלוז 

שעורים מדורגים ברמת קושי עולה ללימוד נגינת בלוז ונגינת שירי קאנטרי אמריקאי כולל טכניקות נגינה מיוחדות כגון כיפוף צליל, נגינת אקורדים, ונגינת הרכבת, טרצות ומקצבי סווינג.

פרק זה כולל תווים וטאבים וסרטי וידאו ומותאם במיוחד למפוחית דיאטונית.

 לרכישת חבילות הלימוד->


קאנטרי בלוז - מבוא

להורדת נגן התווים  Scorch Player 

 

על לימוד קאנטרי בלוז

 

המנגינות בפרק זה מביעות את האופי המיוחד והמרגש של צלילי המפוחית,

שילוב של שמחה ונגינה וירטואוזית כמו במוסיקת הקאנטרי עם נשמה ורגש בקטעי הבלוז תוך שימוש רב בכיפופי צליל.

"ברוח הקנטרי בלוז" שואב את השראתו מנגן המפוחית המפורסם בשם צ'רלי מקוי (Charlie McCoy) המנגן מוסיקת קאנטרי ומופיע בהרכבים רבים בארה"ב.

הלימוד מתאים לתלמידים מתחילים אך מומלץ בעיקר לתלמידים בעלי בסיס נגינתי במפוחית או לאחר שסיימו את חוברת הלימוד ברוח המפוחית.

הלימוד מוקדש למפוחית הדיאטונית (מפוחית בלוז) אם כי ניתן לנגן את כל החומר שבספר גם במפוחית כרומטית אך ללא האפקטים המיוחדים של כיפוף הצליל.

 
  עמי לוז - מנהל האתר

מוסיקת קאנטרי

מוסיקת הקאנטרי מציינת את שירי העם האמריקאים והיא הנפוצה והמושמעת ביותר בארה"ב.

מוזיקה זו מקורה בנגינה ושירת הכפר (country) בכלים פשוטים אקוסטיים כגון גיטרות, בנג'ו, כינור (fiddle), תופים, מפוחית בלוז (harp) וקונטרבס. שירי הקאנטרי מספרים בעיקר על אהבה ואכזבה, חלקם מהירים ומלאי קצב ושמחה וחלקם נוגים, מתקתקים ומלאי געגוע ורגש.

להקות רבות בארה"ב הופיעו ושרו בסגנון הקאנטרי מהם נזכיר את פיטר פול ומרי, להקת האורגים, ארבעת האחים, וזמרים כמו ג'וני קש,  דולי פרטון, ראי אורביסון ואבי מוסיקת הקאנטרי האמריקאי וודי גאטרי. זמרים כמו בוב דילן וניל יאנג משלבים את נגינת המפוחית עם הגיטרה ומופיעים עד היום בשירי קאנטרי ופולק אמריקאי.

 
 
 שי טוחנר - נגן קאנטרי ישראלי
 

מוסיקת בלוז

הבלוז היא מוסיקת השחורים בארצות הברית שהובאו כעבדים מאפריקה, עבדו בפרך וחיו בתנאי עוני וחוסר כל. הם שרו כדי לספר את סבלם, כאבם והייאוש שסבב אותם. פרוש המילה בלוז הוא מצב הרוח השפוף והדיכאוני אותו הם חוו וממנו נובע אופי המוסיקה וצורת הנגינה שהיא איטית, כבדה, דיכאונית ופשוטה מאוד מבחינה מוסיקלית.    מהבלוז צמח והתפתח הריטם אנד בלוז  R&Bולאחר מכן מוסיקת הג'אז המורכבת והמתוחכמת.

נגינת הבלוז מתאפיינת בחזרה פעמים רבות על תבנית קבועה של נגינת ליווי פשוטה וקלה המאפשרת אלתור נוח של נגן הסולו וכן של הזמר השר ומספר את סיפור חייו הקשים. נזכיר כמה נגני מפוחית בלוז כגון ג'ימס קוטון, פול בטרפילד, וולטר הקטן, סוני טרי ועוד רבים וטובים אשר חלקם שרים ומופיעים עד היום.

החוברת מכילה טכניקות נגינה רבות ובמיוחד כיפוף צליל האופייני במיוחד למוסיקת הקאנטרי והבלוז.

 
 דב המר - נגן בלוז ישראלי
  
  
  

Powered by Artvision | Truppo Websites